O bezpiecznym pozycjonowaniu stron

25 sie 2015

O bezpiecznym pozycjonowaniu stron

Każdy, kto interesuje się pozycjonowaniem zdaje sobie sprawę z tego, że jest to bardzo długotrwający proces, który wymaga wykonania wielu ciężkich prac.

Jeśli nie będziemy korzystali z pomocy specjalistów, ale będziemy chcieli realizować to samodzielnie musimy poświęcić na to wiele czasu i mocno się do tego przyłożyć. Warto więc dowiedzieć się o pozycjonowaniu coś więcej, ponieważ dzięki temu możliwe, że potem będzie łatwiej zająć się realizowaniem takiego procesu i wszystko będzie lepiej przebiegało. Samo pozycjonowanie jest natomiast niezwykle ważne, ponieważ może przynieść firmie wiele pozytywnych efektów. Pozycjonowanie o jakim obecnie można mówić dzieli się na czarny oraz biały kapelusz SEO.

Black and White Hat SEONiektórzy porównują to do ciemnej i jasnej strony mocy i w takim porównaniu pewnie jest coś sensowego. Krótko postaramy się o tych dwóch rodzajach pozycjonowania powiedzieć: - White Hat SEO to takie działania, które są dozwolone przez wyszukiwarkę Google oraz nakreślone przez nią zasady. W ten sposób można swoją stronę promować. Wszystkie podejmowane próby działań opierają się tutaj na algorytmach Google i treści strony, która obecnie jest najważniejszym elementem. - Black Hat SEO to działania, które przez wyszukiwarkę są zabronione, ale ze względu na swoją wysoką skuteczność cieszą się one dużym zainteresowaniem. Czarny kapelusz SEO będzie opierał się na masowym linkowaniu, działaniu na automatach czy synonimach. Masowe spamowanie słowami kluczowymi jest tutaj często wykorzystywane. Tego rodzaju działania dają bardzo szybkie efekty i dlatego są one tak bardzo popularne. Google coraz większą wagę przywiązuje jednak do jakości stron i treści, dlatego działania podejmowane w ramach Czarnego Kapelusza SEO są coraz częściej karane. Dodatkowo w tym momencie algorytmy wyszukiwarek są cały czas usprawniane i funkcjonują na wysokim poziomie, dlatego szybko wyłapują wszystkie nieprawidłowości. Jeśli więc będzie się podejmowało takie działania trzeba liczyć się z karami ze strony Google, które są niekiedy niezwykle dotkliwe dla właściciela strony. Bezpiecznym pozycjonowaniem strony będzie więc wyłącznie takie, które odbywa się w ramach białego kapelusza SEO. Nawet, jeśli o pozycjonowaniu nie mamy szczególnej wiedzy to nie będzie to wielki problem. Można między innymi zapoznać się ze wskazówkami dla Webmasterów i dzięki temu dowiemy się wiele istotnych spraw, które ułatwią nam samodzielne prowadzenie procesu pozycjonowania.