Jak wygląda współczesne pozycjonowanie

17 sie 2015

Jak wygląda współczesne pozycjonowanie

W internecie każdy z nas może znaleźć informacje praktycznie na każdy interesujący go temat. Ale my postaramy się dziś zająć pozycjonowaniem stron internetowych i będziemy chcieli zauważyć jakie trendy funkcjonują w ramach pozycjonowania i jak obecnie jest ono realizowane. Zanim jednak tym się zajmiemy sprawdźmy również jak pozycjonowanie wyglądało jeszcze nie tak dawno.

W ostatnim roku Google zdecydowało się wprowadzić do swoich algorytmów uzupełnienia, dzięki którym pozycjonowanie stron w Google wyraźnie się zmieniło. Najwięcej takich istotnych zmian wiązało się z algorytmami Panda oraz Pingwin. Coraz większe znaczenie dla pozycjonowania stron mają treści, które są na niej znajdują. Poza tym na te strony, które sztucznie się pozycjonowały coraz częściej decydowano się nakładać kary i bany. W ubiegłym roku sama wyszukiwarka usunęła kilka opcji, które obecnie również mają znaczenie dla pozycjonowania, dlatego to wpływa na to co obecnie można robić.

Pozycjonowanie stron 2015Jak pozycjonować strony w 2015 r., czyli jakie techniki pozycjonowania się sprawdzą? Jeśli zastanawiacie się jak w bieżącym roku zajmować się pozycjonowaniem to właśnie ten artykuł powinien was zainteresować. Przede wszystkim Google już w zeszłym roku pokazało w jakim kierunku będzie podążać. Na wielu stronach specjaliści od SEO starają się podpowiadać w jakim kierunku to wszystko będzie szło. I raczej można się spodziewać utrzymania przez google takiej samej linii. Pierwsza kwestia, na jaką obecnie zwraca się uwagę to responsywny charakter strony. Wersja mobilna ma znaczenie i dlatego trzeba się zatroszczyć o to, by nasza strona miała taką wersję. I właśnie od tego może także zależeć nasza pozycja w wyszukiwarce. Pewną nowością jest również to, że z poziomu strony można dokonywać wyszukiwania właśnie przy pomocy specjalnie przygotowanego do tego rozbudowanego boksu. Powinien się on pojawiać na końcu strony pod linkiem. Funkcja ta ma swoje autouzupełnienie i dzięki temu klient będzie mógł szukać czy na danej stronie znajdują się interesujące go informacje o produktach czy usługach. Jeśli chce się mieć stronę, która będzie miała wiele odwiedzin trzeba także zwracać uwagę na kwestie związane z animacjami flash. Nie są one otwierane przez wszystkie urządzenia, dlatego lepiej z nich zrezygnować. Zamiast tego lepiej użyć HTML5. Poza tym wyszukiwarka będzie dawała użytkownikom taką informację o tym, że nasza strona przygotowana jest w technologii flash i w związku z tym niestety trzeba się liczyć, że niektórzy użytkownicy mobilni a coraz częściej także zwykli zaczną naszą stronę omijać i dlatego lepiej na to uważać. Natomiast na pewno korzystne będzie zastosowanie bezpiecznego protokołu HTTPS, który będzie mile widziany przez użytkowników.